Misyonumuz

       MİSYONUMUZ
      Biz birkaç görevi özellikle üstlendik.
      Şaşılık egzersizle düzelen bir göz hastalığıdır. Dünyada şaşılık egzersizle tedavi ediliyor. Ameliyat ilk değil son çare iken
* Çok sayıda şubesi olan büyük göz hastanelerinin şaşılıkla ilgili bölümlerinde ”Şaşılığın tedavisi cerrahidir” deyip şaşılığın egzersizle tedavisi olan “Ortoptik tedavi” için bir kaç satırla geçiştirenlere
*Kapıdan giren şaşı bebeklere hemen ameliyat diyenlere
*Şaşılığın egzersizle tedavisine eskiden uygulanırdı…  diyenlere karşı bir görev üstlendik ve bunun mücadelesini sürdürmekteyiz.
     Ameliyatsız şaşılığın çok kolay tedavi edildiğini, ameliyatın şaşılıkta bozulan fonksiyonları düzeltmediğini, bebeklerin gözlerine bıçak değmemesi gerektiğini “Ameliyat yarım saatlik iş.” diyen zihniyete karşı savunuyoruz.
     Kargadan başka kuş bilmemek… Göz tembelliğini sadece sağlam gözü kapatmak zannedenler de benzer bir durum içindedir. Her iki göz açık yapılması gereken göz tembelliği tedavisi için çok sayıda uygulama vardır.
     Bir tedavi yapılırken bir başka sistem bozulmamalıdır. Çocuk gözlüğe bağımlı kalmamalı, özellikle artı gözlüklerde şaşılık tedavisi bitince uzağı gözlüksüz göstermek hedef olmalıdır. Gözlük göz fonksiyonlarını üstlenmemelidir. Gözlük göstermemeli göz görmelidir. Bu ancak göz fonksiyonlarını canlı tutarak sağlanır.