Feryatlar, Duyun Sesimizi...

Feryatlar,  Duyun Sesimizi...

Ameliyat olmuş veya akıl almaz şaşılık maceraları yaşamış insanları sesidir bunlar... Özel izinlerle...

   Sitemize feryat dolu başvurular yapılmaktadır. Bunlar tedaviden sonuç alamayanlar ve özellikle ameliyat olup beklediklerini bulamayanlardan gelmektedir. Bunlardan bir kaç örneği sahiplerinden izin alarak, isim belirtmeden, harfine dokunmadan yayınlamak istiyorum.
     BURSA YEŞİL BURSA…
     Güzel bir resim. 5 yaş gözler sağlam. 8 yaş gözlerde içe şaşılık başlamış ve doktor onu ameliyat etmiş. Mesleki hata, göz kasını 9 mm kısaltmış. Bu yaşta göz küresi küçük ve 9 mm kesmek mesleki hata. Yaş 13. Göz bu sefer dışa şaşı. Doktorumuz  dışa şaşılık ameliyatı yapmış. Yine düzelme yok. Yaş 20. Yine gözler dışa şaşı ama çok fazla şaşı. Yeni bir ameliyat. Yine düzelmeyen dışa şaşılık. Ne idi ne oldu? İçe şaşı oldu dışa şaşı. Şimdi egzersizle kalan şaşılığı düzeltmeye çalışıyoruz. Hata 9 mm.de.  Notlar elimde ve hiç ameliyat olmasaydı bu göz zaten düzelecekti.
    YİNE BURSA…AYNI DOKTOR
    Yaş 14, erkek çocuk.  5 yaşında içe şaşı iken ameliyat yapılmış. Şimdi dışa şaşı ama çok fazla bir şaşılık. Bu göz de ameliyat yapılmasa yine kendiliğinden düzelecekti…
i